Connect with us

Фудбал

Нико Ковач веќе доби нова понуда?

Објавено:

Никој Ковач изгледа дека не трага долго време во потрага по нов ангажман откако беше отпуштен во Баерн.

Под водство на Ковач, Баерн ги освои сите три трофеи во Германија минатата сезона, но бројните притисоци и убедливиот пораз на Ајнтрахт (5-1) доведоа до негово отпуштање.

Нема да биде тешко за Ковач да го надмине отпуштањето, Баерн е проследен со дарежлива отпремнина, а тој веќе добива големи понуди за работа. Според најновите информации, 48-годишен тренер би можел да ја продолжи кариерата во Англија.

За услугите на Ковач наводно се заинтересирани во Вест Хем, кој под водство на Мануел Пелегрини не е брилијантен оваа сезона, па за Чилеанецот денешниот дуел против Барнли би можел да биде пресуден.

„Ако Пелегрини би бил отпуштен, Ковач ќе се претвори во главен кандидат за клупата на Вест Хем“, пишуваат весниците на Островот.

Покрај Ковач, како можна опција за клупата на Вест Хем се споменува и Рафаел Бенитез.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама