Поврзи се со нас

Фудбал

Ништо од заминувањето: Рамос потпиша нов договор со Реал Мадрид

Италијанските медиуми денес објавија дека Јувентус само чека Рамос да му се приклучи на нивниот тим во следниот преоден рок.

Имено, тие рекоа дека е постигнат договор, но немаше ништо, па барем тврди шпанска „Марка“.

Новинарите на „Марка“ се убедени дека сè е договорено помеѓу Реал Мадрид и Серхио Рамос и дека наскоро ќе биде потпишан нов договор.

“Серхио Рамос наскоро ќе потпише нов договор со Реал Мадрид и тоа не е ништо ново. Нема проблеми. Тој сака да игра за Реал Мадрид и Флорентино Перез го посакува во тимот”, стои во нивното соопштение.

Advertisement