Connect with us

Фудбал

Нојер објаснува зошто Мбапе и Нејмар не успеале, вели Флик „бил лек за Баерн“

Мануел Нојер, голманот на Баерн Минхен, ја изрази целата своја радост по победата во ЛШ.

„Тешко е да се постигне тоа што го сторивме. Беше извонредна вечер, 90 минути беа многу блиску, но на крајот ја заслуживме победата “.

„Ова е остварување на сонот! ПСЖ има неколку многу силни играчи во напад, можеби тие имаа потешкотии во градењето на играта затоа што напорно притискавме и вршевме притисок. Бевме помирни затоа што игравме онака како што сакавме“.

„Најдобар настап во кариерата? Не знам, но играв навистина добро“.

„Дали е тоа победа на Флик? Флик има голема заслуга, работевме многу добро заедно. Тој го изгради тимот. Она што го постигна е извонредно“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com