Поврзи се со нас

Фудбал

Новата ‘шестка’ вечерва е на теренот како дел од Баерн

Тијаго Алкантара го напушти Баерн Минхен и наскоро ќе стане нов член на Ливерпул.

Со неговото заминување, бројот 6 остана празен, но не за долго, бидејќи од денес веќе е во сопственост на друг човек.

Шестката му беше дадена на Џошуа Кимих. Претходните години го носеше бројот 32, но со заминувањето на Тијаго, тој реши да го позајми дресот со број 6.

Првиот натпревар со новиот број Кимих го игра вечерва во рамките на 1.коло од Бундеслигата против Шалке.

Advertisement

Facebook

Реклама