Поврзи се со нас

Фудбал

Нови проблеми за Реал и Зидан – Рамос се повреди на натпреварот против Германија (ВИДЕО)

Шпанија и Германија го одиграа дербито во 6-то колоо на Лигата на нации во Севиља.

Шпанците славе голема победа над Германците со високи 6:0, со головите на Мората, Родри, Ојарзабал и трипати Феран Торес.

И додека се се одвиваше како што трена за Шпанците, следуваше уште една лоша ноќ за Серхио Рамос.

Стоперот на Реал Мадрид се повреди во финишот на првото полувреме, па беше заменет со Гарсија. Секако дека е рано да се носат заклучоци, но секако оваа вест ги загрижува сите навивачи на Реал Мадрид.

loading...

Facebook