Новиот тренер на Барса пристигна, кое е првото засилување?

Новиот тренер на Барселона го одработе првиот тренинг, познат е по офанзивниот фудбал, а се спомнуваат и кои се неговите желби. Како што пишуваат шпанските медиуми, првото засилување на новиот тренер ќе биде Фабијан Руиз од Наполи.

-текстот продолжува по рекламата-

Овој фудбалер настапуваше во Реал Бетис кога тренер беше Сетијен.  Токму тој е тренерот кој минатата сезона го стопираше неговиот трансфер во Барселона. Сега тој инсистира на Фабијан Руиз.

 

Loading...