Connect with us

Фудбал

Обамејанг предизвика нов скандал (ВИДЕО)

Пјер-Емерик Обамејанг создаде нов скандал.

На пат кон Камерун, напаѓачот на Арсенал застана во Дубаи и неколку дена се дружеше со Марија Лемина.

По пат и двајцата го фатија коронавирусот. Поради тоа нема да можат да играат во првото коло на Африканскиот куп на нации против Коморите, а загубија од својата репрезентација.

Аубамејанг на тој начин создаде нов скандал. Ова не е ништо ново за 32-годишниот напаѓач кој беше отпишан во тимот на Арсенал.

Клубот сака да се ослободи од него во јануари. Неговата огромна плата е сериозен проблем, а неделно заработува нереални 350.000 фунти.

Не ги оправда ваквите пари и неговата епизода во Лондон заврши.

Реклама

Facebook

Реклама