Connect with us

Фудбал

Одредени се првите две силни групи за ждрепката во Лигата на шампионите

Ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите за сезоната 2020/21 ќе се одржи во Нион на 1 октомври.

По испаѓањето на Бенфика од ПАОК, познати се сите клубови кои ќе бидат во првите две силни групи за време на ждрепката.

Во првиот шешир се актуелните шампиони во Лигата на шампионите и Лигата на Европа и шампиони во најсилните лиги: Баерн, Севиља, Реал Мадрид, Ливерпул, Јувентус, ПСЖ, Зенит и Порто.

Вториот шешир е исто така исклучително силен: Барселона, Атлетико Мадрид, Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед, Шахтјор, Дортмунд, Челзи и Ајакс.

loading...

Учесниците на третиот и четвртиот шешир ќе бидат познати по завршувањето на останатите квалификации. Прво третото квалификациско коло, а потоа и плеј-офот за влез во групната фаза од Лигата на шампионите.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com