Поврзи се со нас

Фудбал

Офанзивните играчи на Манчестер Јунајтед синоќа сами се понижија!

Манчестер Јунајтед ја започна новата сезона во Премиер лигата со неочекуван пораз. Кристал Палас победи на Олд Трафорд со 1:3.

„Црвените ѓаволи“ воопшто не славеа на премиерниот настап, а офанзивните играчи на славниот англиски клуб се погрижија да се понижат.

Имено, Ентони Марсијал, Мејсон Гринвуд, Маркус Рашфорд, Даниел Џејмс и Одион Игало заедно не упатија ниту еден удар во голот.

Марсијал и Рашфорд го одиграа целиот натпревар, Џејмс го замени Гринвуд на полувремето, додека Игало доби шанса да игра во последните 10 минути.

Ова е лош почеток на сезоната за Солсјер. Иако успеа да го врати Јунајтед во Лигата на шампионите, впечаток е дека сегашниот тим е далеку од конкуренција за титулата во Англија.

Advertisement

Facebook

Реклама