Connect with us

Фудбал

Официјално: Реал Мадрид има нова „единица“!

Новата сезона во Шпанија започнува за 13 дена, а јасно е дека Реал Мадрид и Барселона од првиот ден ќе се борат за титулата.

Двата клуба имаат многу проблеми, секако со некои играчи, а денес новата вест ја сподели со неговите навивачи голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа.

Имено, тој ја информираше јавноста на својот Твитер профил дека следната сезона ќе го носи дресот со број еден.

Ништо не би било невообичаено тука ако ова не беше дванаесетта сезона на Куртоа како професионален голман и ова ќе биде првпат како „единица“.

Тој имаше тежок период на прилагодување откако во Реал Мадрид дојде со многу грешки, но во последно време бранеше многу добро.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com