Connect with us

Фудбал

Опција на разгледување на Флорентино Перез – најдобар во историјата на Англија!

Кои се плановите на Реал Мадрид за летото?

Јасно е дека Џад Белингем е прашање на моментот, се чини дека е многу блиску до трансфер во Реал Мадрид и дека ќе биде најголемото засилување на овој клуб.

Сепак, можеби не е единствениот од островот кој ќе дојде во Мадрид, ви пишавме и за интересот за Енди Робертсон , на Реал му недостига лев бек, Ливерпул наводно ќе ја разгледа понудата од 50 милиони евра, а Шкотланѓанецот достигна некаква заситеност во Ливерпул и можеби му треба нов предизвик.

Реал можеби нема да застане тука ниту со засилување меѓу фудбалерите на островот.

Последните информации кои доаѓаат од Шпанија говорат дека Реал Мадрид на чело со Флорентино Перез ја разгледува опцијата да го доведе најдобриот стрелец на Англија на сите времиња, Хари Кејн.

Дефинитивно има одредена заситеност кај него, факт е дека никогаш не ја освоил титулата, ниту некој друг трофеј, најголем успех му е финалето во Лигата на шампионите, додека поединечни ги има во изобилство.

Медиумите пишуваат дека Кејн му бил понуден на Реал Мадрид, тој би бил вистинскиот партнер за Карим Бензема во самиот напад на овој тим, но Флорентино ја носи конечната одлука…