Connect with us

Фудбал

Остана без клуб, па се понуди на Барселона

Се спомнуваа неколку клубови, од Интер, па Јувентус, Милан, до Бенфика, но Единсон Кавани се уште е во потрага за нов тим откако му заврши договорот со ПСЖ и не  доби продолжување.

Според каталонските медиуми, Кавани наводно и се понудил на Барселона, а се верува дека би бил добар за ротација. Суарез е на излезна врата, па сигурно на Куман ќе му биде добредојден ваков тип на играч кој не би имал ништо против да биде трета опција.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com