Connect with us

Фудбал

Ова е без сомнение најлошиот терен на кој Роналдо некогаш играл (ВИДЕО)

Published

on

Бразилскиот напаѓач Роналдо одигра многу натпревари во својата кариера, но особено се истакнува еден.

Натпреварот во Москва не се истакнува поради некоја посебна игра на Роналдо, иако навистина беше, но исклучиво заради теренот што изгледаше како градина.

Беше во 1998 година, а Интер на Роналдо тогаш гостуваше кај Спартак.

Славеа гостите со 2:1, но вистинско чудо е како воопшто можеше да се одигра натпреварот … Нероазурите славеа со 2:1, а вие имате право да погодите кој беше стрелец на двата гола за гостите од Милано.

Да, Роналдо.

Advertisement

Facebook