Ова е планот на Реал за Левандовски

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, сè уште не се откажа од напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски.

Перез претходно беше заинтересиран за Левандовски, но ваквиот трансфер не успеа.

-текстот продолжува по рекламата-

Според шпанските медиуми, „Лос Бланкос“, ќе се обиде да размени играчи со германскиот гигант.

Имаше шпекулации дека ќе се случи размена помеѓу Левандовски и Бејл, но тоа се смени.

Целта на Реал сега е размена на напаѓачот Лука Јовиќ со напаѓачот на Полска.