Connect with us

Фудбал

Ова е планот на Реал за Левандовски

Објавено:

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, сè уште не се откажа од напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски.

Перез претходно беше заинтересиран за Левандовски, но ваквиот трансфер не успеа.

Според шпанските медиуми, „Лос Бланкос“, ќе се обиде да размени играчи со германскиот гигант.

Имаше шпекулации дека ќе се случи размена помеѓу Левандовски и Бејл, но тоа се смени.

Целта на Реал сега е размена на напаѓачот Лука Јовиќ со напаѓачот на Полска.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама