Connect with us

Фудбал

Ова не беше случајно: Баерн повторно жестоко ја испровоцира Барселона пред мечот со Лион (ФОТО)

Второто полуфинале од Лигата на шампионите ќе се игра вечерва во Лисабон, а ќе се натпреваруваат Баерн и Лион.

Синоќа ПСЖ успеа да стигне до финалето во Лигата на шампионите полесно од очекуваното, а вечерва ќе го дознаат противникот бидејќи Баерн и Лион ќе се сретнат во второто полуфинале.

Преостанува уште еден час до мечот во Лисабон, а Баварците на Твитер објавија дека се враќаат во традиционалните црвени дресови во кои ќе играат вечерва.

Но, многумина забележаа дека Баерн уште еднаш реши да ги испровоцира навивачите на Барселона. Имено, шорцевите со бројот осум се во рамката како знак на четвртфиналниот натпревар во кој Баерн ја совлада Барса со 8:2.

loading...

Бројот на голманите не е видлив, а многумина веруваат дека Баварците намерно ги зеле шорцевите со бројот осум, и тоа јасно го истакнаа.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com