Поврзи се со нас

Фудбал

Панчо се тетовираше во чест на пласманот на ЕП – Кога ќе ти се исполни детскиот сон… (ФОТО)

По историскиот успех на Македонија, освојување на пласман за настап на ЕП, диџеј Панчо ја тетовираше ногата.

Според објавата на неговиот фејсбук, ова беше детскиот сон на Панчо, па реши да го овековечи историскиот пласман на Македонија на претстојното Европско првенство.

Тој направи тетоважа со имињата на момците кои на чело со селекторот Ангеловски.

loading...

Facebook