Connect with us

Други спортови

Пејачката навиваше цел натпревар, рагбистот ја однесе дома, цела Америка зборува за овој пар! (ВИДЕО)

Америка „грми“ за нов спортско-забавен пар! Откако пред неколку дена стана јасно дека НФЛ ѕвездата Тревис Келче е во врска со Тејлор Свифт, една од најпопуларните американски пејачки во моментов, за тие наводи се добиени јасни докази! Пејачката беше забележана на натпреварот Канзас Сити Чифс-Чикаго. Од ложата во друштво на мајката на Тевис го следеше мечот каде му донесе среќа! Иако пред неколку дена ова изгледаше како класично озборување на американските медиуми, сега веќе нема дилема – Тејлор Свифт жестоко навиваше за својот избраник, а по бурните реакции за време на натпреварот, беа видени како заедно го напуштаат стадионот. Една од најпопуларните американски пејачки го чекаше својот сакан по мечот, а новинарите го фатија моментот кога си одат дома!