Connect with us

Фудбал

Пеле се чувствува подобро: Наскоро ќе бидеме заедно

Легендарниот Бразилец Пеле се чувствува подобро.

Пеле ја напушта болницата во Сао Паоло по операција на тумор на десната страна на дебелото црево.

Тој им се обрати на фановите и пријателите преку Инстаграм и рече дека станува посреќен.

„Мои пријатели, ова е порака за секој од вас. Немој да мислиш на секунда дека не сум прочитал илјадници пораки со љубов овде. Голема благодарност до секој од вас, кој одвои една минута да ми испрати позитивна енергија. Љубов, љубов и љубов! Јас веќе го напуштив одделот за интензивна нега и сум во мојата соба. Продолжувам секој ден посреќно, со многу расположение да играм 90 минути, плус продолженија. Наскоро ќе бидеме заедно“, напиша бразилскиот ас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pelé (@pele)

Пеле беше хоспитализиран на 31 август, а првата прогноза во тоа време не беше ветувачка.

Facebook