Пет напаѓачи на листата на Атлетико Мадрид

По заминувањето на Антоан Гризман, Атлетико Мадрид продолжува да бара стрелец, пренесува AS.

Според извештите, челниците на Атлетик сакаат да отстранат еден играч за да има простор за следниот кој треба да пристигне.

На списокот се Томас Лемар и Диего Коста. Како што јави „Кадена Копе“, во Атлетико имаат пет кандидати за нападот.

Играчот на Лајпциг, Тимо Вернер, играчот на ПСG, Единсон Кавани, Родриго на Валенсија, Пјатек на Милан и Белоти на Торино, се петте напаѓачи што ги сметаа како достојни да го носта дресот на Атлетико.