Поврзи се со нас

Фудбал

Почетино: Тотенхем со Мурињо може да стигне до трофејот

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Почетино верува дека неговиот поранешен клуб би можел да го освои трофејот сега кога Мурињо е на клупата.

Аргентинецот брилијантно го предводеше Тотенхем, играше со него во финалето на Лигата на шампионите, но никогаш не освои трофеј, но верува дека со Мурињо тоа може да се случи.

“Се надевам и верувам дека оваа голема група на фудбалери ќе го освои трофејот со Мурињо. Целиот клуб и навивачите навистина го заслужија тоа”, рече Покетино.

Почетино додаде дека финалето во Лигата на шампионите е главна точка за неговиот Тотенхем.

„После тоа немаше повеќе енергија и сила, тоа беше едноставно врв на мојот Тотенхем“, призна тој.

 

 

loading...

Facebook