Connect with us

Фудбал

Поранешниот светски шампион го тоне Икарди: Претпочитам Бенедето пред него

Објавено:

И покрај добрите настапи оваа сезона со ПСЖ, не сите се убедени од Аргентинецот во Лига 1.

Меѓу неговите критичари е и Кристоф Дугари, поранешен француски напаѓач и светски шампион во 1998 година. Поканет во студиото „RMC Sport“, Дугари рече:

„Бенедето (аргентински напаѓач на Марсеј) е вистински, успешен фудбалер. Не гледам слаби точки во него. Бев шокиран кога го видов Икарди пред Бензема за време на Реал-ПСЖ. Повеќе би сакал да го имам Бенедето во мојот состав наместо Икарди“.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама