Поврзи се со нас

Фудбал

Повредите му создаваат нови проблеми на Јувентус

Екипата на Јувентус е во нови проблеми, откако се повреди уште еден фудбалер.

Станува збор за Арон Ремзи кој нема да го игра следниот натпревар на Велс против Бугарија, а причината е повредата.

Сè уште не е јасно точно за каква повреда станува збор, но Ремзи пред неколку дена играше за националниот тим против Република Ирска.

Очигледно е дека тој се повреди на еден од тренинзите, и ова се нови проблеми за тимот на Јувентус, а прашање е за каква повреда станува збор.

Ова е особено лошо со оглед на фактот дека Роналдо нема да биде достапен некое време затоа што е позитивен на коронавирус.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама