Поврзи се со нас

Фудбал

Проблемите на Реал никако да завршат

Реал Мадрид се најде во големи проблеми пред остатокот од сезоната.

Собирите на националниот тим го оставија тренерот Зинедин Зидан без двајцата стандардни стопери Рафаел Варан и Серхио Рамос.

Капитенот Рамос се повреди на натпреварот помеѓу Шпанија и Германија. Тој се пожали на повреда и го напушти теренот во 43-та минута. Се претпоставува дека ќе мора да паузира и дека ќе го пропушти мечот со Виљареал.

Од друга страна, Рафаел Варан се повреди на натпреварот помеѓу Франција и Шведска. Тој го напушти мечот на полувреме и се уште не е познато што ја предизвикало повредата.

Покрај мечот со Виљареал, обајцата се под знак прашалник за натпреварот од Лигата на шампионите против Интер следната среда, и ова е голем проблем за Зидан затоа што претходно остана без Едер Милитао.

Од почетокот на сезоната, Реал има сериозни проблеми со повредите и ќе видиме со што ќе се појави Зидан.

loading...

Facebook