Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Фудбал

Продолжуваат мрачните денови за Аргентина: Поранешниот селектор заврши итно во болница

Се чини дека црни облаци лебдеат над Аргентина по смртта на Диего Марадона вчера.

Над еден милион луѓе се очекува да учествуваат во неговото збогување, а нови лоши вести пристигнаа од Аргентина денес.

Имено, поранешниот селектор на Аргентина, Алехандро Сабела, денес беше итно пренесен во болница, а причината сè уште не е позната.

Останува да се види зошто е пренесен во болница, и што ќе се случи во наредните часови, со него.

loading...

Facebook