Поврзи се со нас

Фудбал

ПСЖ пронајде засилување во Лига 2

Искусниот 30-годишен француски голман Александре Летелие ги засили редовите на актуелниот француски шампион ПСЖ.

Летелие минатата сезона играше за тимон од Лига 2, Орлеанс, а во ПСЖ доаѓа како слободен агент.

Тој потпиша едногодишен договор со францускиот шампион, а нема информации колку ќе заработува месечно.

Овој голман ги помина сите младински селекции на ПСЖ, тој забележа 19 настапи за Б тимот во сезоната 2009/2010.

Покрај Орлеанс, во досегашната кариера тој играше за Анже, Јанг Бојс, Троа и Сарпсборг.

Advertisement