Поврзи се со нас

Фудбал

ПСЖ со луда понуда за Рамос откако Реал го „исмејува“ капитенот

Лидер на теренот, лидер надвор од теренот.

Серхио Рамос многу години беше лојален кон Реал Мадрид, но денес преговорите за обновување на неговиот договор, кој истекува во 2021 година, станаа многу тешки.

Чудно е од страна на Реал Мадрид што капитен како Рамос ќе го пропуштат поради желбата на 33-годишникот кој бара најмалку двегодишен договор.

АС сега известува дека ПСЖ ја следи тензијата создадена во Мадрид со тоа што направи луда понуда за шпанскиот капитен.

ПСЖ склучи скоро тригодишен договор за Рамос и годишна плата од 20 милиони евра, многу повеќе отколку што се исплаќа во Мадрид, 12 милиони, плата за која Реал преговара да ја намали со цел да го обнови договорот за уште една сезона.

Лудост би било што по легендите како Раул, Касиљас, Роналдо и многу други, Реал да не ја научи лекција и да се откаже дури и од човекот на Ла Децима.

loading...

Facebook