Connect with us

Фудбал

Публиката полуде: Натпреварот Албанија – Полска беше прекинат (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Албанија и Полска беше накратко прекинат.

По голот на Полска во 77. минута, навивачите на Албанија полудеа на трибините, па почнаада фрлаат со тврди предмети по јгралите на Полска.

Францускиот судија реши да го прекине натпреварот, но по крарко време го продолжи натпреварот.

Реклама

Facebook

Реклама