Поврзи се со нас

Фудбал

Ракитиќ: Меси и Гризман се во лоша врска? Не, тоа не е точно

Во последно време, шпанските медиуми сè повеќе пишуваат за лошите односи меѓу Лео Меси и Антоан Гризман.

За ова прашање денеска зборуваше и поранешниот играч за врска на Барселона, хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ.

Во изјава за шпанските медиуми, Ракитиќ истакна дека Меси и Гризман имаат одлични односи, и дека приказните што се шират не се точни.

 
“Според она што го видов, тие добро се сложуваат. Имав одлична врска и со Лео и со Антоан”, рече Ракитиќ и додаде:

“Честопати ги гледав заедно во соблекувалната. Ако и двајцата почнат да постигнуваат гол, тогаш сите овие шпекулации ќе престанат. Тие се прекрасни луѓе. Антоан е одлично момче, не треба да има никаков проблем”, додаде Ракитиќ.

loading...

Facebook