Connect with us

Ракомет

Ракометарките на Ѓорче Петров изборија осминафинале во Европскиот куп

Ракометарките на Ѓорче Петров се пласираа помеѓу 16 најдобри во Европскиот куп на ЕХФ.

Македонскиот тим синоќа во Автокоманда уште еднаш го победија Еупен, овој пат со 48:36.

Најефикасни во победничкиот состав беа Коларовска и Ризоска со по 11 голови.

Advertisement

На првиот натпревар одигра пред осум дена во Белгија, ЖРК Ѓорче Петров победи со 45:39.

Advertisement