Поврзи се со нас

Фудбал

Рамос: Секако дека повторно би ја презел одговорноста

Серхио Рамос не се прослави на дуелот помеѓу Шпанија и Швајцарија.

Рамос промаши два пенали против Швајцарија.

Сепак, тој посочува дека тоа не го поколебало.

„Да беше досуден уште еден удар од пенал, секако дека уште еднаш ќе преземев одговорност и би шутирал. Да беше спротивното, тогаш не ќе бев јас “, рече Рамос.

Тоа беше негов 177. настап за националниот тим и со тоа го надмина легендарниот Буфон по бројот на настапи за националниот тим.

„Голема чест е да се надмине една таква легенда. Се додека се чувствувам добро, ќе продолжам да играм. Мојата глава ми дозволува да го сторам тоа “, беше јасен одличниот дефанзивец на Реал Мадрид.

loading...

Facebook