Connect with us

Фудбал

Рангник: Разочарани сме, подобро изгледаше со тројца позади

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник, истакнува дека тимот не одиграл добро и заслужено загубил од Волвс на Олд Трафорд.

– Не одигравме добро, ниту индивидуално, ниту колективно. Се мачевме да излеземе од шеснаесетникот. Во второто полувреме кога ја променивме формацијата во онаа со тројца позади, добивме поголема контрола, дури и ја погодивме пречката. Но, голот што го примивме е толку карактеристичен за нас оваа сезона. Мутињо не беше првиот непречен надвор од шеснаесетникот и овојпат постигна гол. Разочарани сме, но тие ја заслужија победата – изјави Рангник .

Ова е четврти пораз за Манчестер Јунајтед во 10 натпревари во Премиер лигата на „Олд Трафорд“.

Реклама

Facebook

Реклама