Connect with us

Фудбал

Реал ќе го искористи Бејл за да го доведе Деле Али

Се очекува „Лос Бланкос“ да го продаде Герет Бејл на Тотенхем, а за возврат би можеле да ја побараат ѕвездата на „Спарс“, Деле Али.

Реал Мадрид не седи со скрстени раце.

Според британскиот медиум „Телеграф“, „Кралевите“ ја побарале англиска sвезда на Тотенхем во замена за Бејл.

Се чини дека сопственикот на клубот, Даниел Леви е подготвен да го пушти англискиот репрезентативец да си замине само за да стигне до Бејл, кој беше дел од клубот од Премиер лигата.

Менаџерот на Бејл, Барнет неодамна откри дека Реал Мадрид е во преговори со Тотенхем за трансфер на играчот во Лондон.

Деле Али, пак, би можел да заврши на „Сантијаго Бернабеу“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com