Поврзи се со нас

Фудбал

Реал Мадрид бара купувачи за Иско

Иско се чини дека нема иднина во Реал Мадрид

Според „Ел Конфиденцијал“, Лос Бланкос сака да го продаде Иско во текот на јануарскиот преоден рок и не бара многу пари.

Овој медиум напиша дека Мадрид бара помалку од 20 милиони евра за Шпанецот бидејќи има договор до 2022 година.

На Евертон се гледа како можна дестинација на Иско, додека се смета дека Арсенал е заинтересиран за услугите на играчот од средниот ред.

loading...

Facebook