Connect with us

Фудбал

Реал Мадрид позајми уште еден играч на Дортмунд

Реал Мадрид и Борусија Дортмунд ќе ја повторат операцијата „Хакими“.

Шпанскиот клуб ќе го позајми бразилскиот талент Реиниер на жолтините во следните две сезони, за 18-годишникот да добие можност да игра повеќе и во силна лига како Бундеслигата.

Дортмунд од друга страна ќе понуди уште една алтернатива за среден ред и напад без големи трошоци, бидејќи нема да има клаузула за можност за купување на играчот по 2 сезони.

Само по завршувањето на заемот и настапите што ќе ги направи играчот, клубовите повторно ќе разговараат за иднината на Рениер.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com