Connect with us

Фудбал

Рекоба ја критикува Барселона за начинот на кој се однесува кон Суарез

Поранешниот фудбалер на Интер, Алваро Рекоба, зборуваше за иднината на неговите двајца сонародници, Луис Суарез и Единсон Кавани.

Тренерот Куман на Суарез му соопшти дека не е дел од неговите планови, па неговите денови во Барселона се одбројани.

Суарез заврши на радарите на Јувентус, но изгледа дека оваа патека сега се олади. Што се однесува до Кавани, неговиот договор со ПСЖ истече ова лето и поради оваа причина тој се запиша во списокот на слободни играчи.

Рекоба даде мошне интересна изјава во врска со Луис Суарез: „Тој е меѓу тројцата или четворицата најдобри играчи во историјата на уругвајскиот фудбал. Денешната ситуација во Барселона ме повредува. Мора да се почитуваат играчите кои дале толку многу таму.“

loading...

 
Тој додаде: „Фудбалот во овие случаи е неблагодарен, но каде и да игра, Суарез ќе биде доста добар. На Уругвај му е потребен во националниот тим, па се надеваме дека ќе донесе брза одлука”.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com