Connect with us

Фудбал

Ригорозни мерки и правила на однесување за првиот натпревар со публиката!

Првиот натпревар по повеќе од шест месеци пред навивачите ќе биде оној помеѓу Баерн и Севиља.

Тоа е натпревар од Суперкупот, а ќе се игра на 24 септември во Будимпешта, а ќе бидат исполнети 30% од капацитетот на стадионот.

Сепак, сите присутни навивачи ги чекаат ригорозни мерки, како и ригорозен кодекс на однесување на стадионот на овој натпревар.

Задолжително растојание од еден и пол метар, поточно секое трето место ќе биде достапно за седење. Чуварите ќе ја измерат температурата на секој влез, но тоа не е крајот.

loading...

Секој посетител ќе мора да направи негативен тест за коронавирус, не постар од 14 дена, така што целата постапка ќе биде малку комплицирана.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com