Connect with us

Фудбал

Рикардо Кварезма на 36 години има нов клуб, тие го претставија како најголем крал

Португалецот има 36 години, но ќе игра барем уште една сезона.

Поранешниот репрезентативец на Португалија потпиша договор со португалската Виторија, каде доаѓа како слободен играч по една сезона поминати во Касимпаша.

Претходно, Кварезма играше за Бешикташ, Порто, Ал-Ахли, Интер, Челзи, Барселона и Спортинг.

Неговата кариера очигледно е при крај, но тој не се предава на 36 години и има намера да игра барем уште една сезона.

loading...

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com