Connect with us

Фудбал

Роналдо објави трогателна фотографија, собра милиони лајкови

Кристијано Роналдо на последните натпревари на Манчестер Јунајтед покажа дека е психички и повеќе од силен.

Роналдо пред неколку недели доживеа вистинска трагедија откако неговиот син почина при породување.

Животната сопатничка на Роналдо Георгина Родригез носеше близнаци. Момчето починало додека девојчето преживеало.

Најпознатиот фудбалер на денешницата реши да им го покаже своето девојче на своите фанови. Тоа го направи со трогателна фотографија на која го држи бебето во раце.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

За кратко време фотографијата која ја објави Роналдо собра неколку милиони „лајкови“, а некои од неговите пријатели веднаш возвратија.

Меѓу оние коментари кои привлекоа најголемо внимание беше Карим Бензема, кој остави емотикон кој ја симболизира молитвата.

Инаку,  Роналдо и Георгина и претходно добиваа бројни пораки за поддршка, особено откако девојката на ѕвездата на Манчестер Јунајтед излезе од болница.

“Доме сладок доме. Георгина и нашето девојче конечно се со нас. Сакаме да им се заблагодариме на сите за убавите пораки за поддршка. Вашата поддршка ни значи многу и чувствуваме љубов и почит кон нашето семејство. Сега е време да бидеме благодарен за животот што штотуку пристигна. овој свет“, рече Роналдо.

Од смртта на синот, Роналдо собра сили и одигра неколку натпревари, последниот против Челзи кога постигна син.

Реклама

Facebook