Поврзи се со нас

Фудбал

Роналдо размислува да се врати на старото место

Се повеќе се зборува за заминувањето на Кристијано Роналдо од Јувентус.

Проблемот е секако во финансиите и во Старата дама сакаат да направат простор за друг играч, многу помлад од Португалецот.

Шпанска „Марка“ пишува дека Роналдо размислува да се врати во Реал Мадрид, но големото прашање е дали челниците на Реал би се согласиле на такво нешто.

„Марка“ наведува дека Роналдо ги контактирал челниците на Реал, но тие се уште не разговарале за можно враќање во поранешниот тим.

Ако се случи враќањето, проблемот сигурно ќе биде високата плата. Роналдо премина во Јувентус од Реал Мадрид за сто милиони евра. Тој играше за Мадрид девет години.

loading...

Facebook