Connect with us

Фудбал

Роналдо: Веруваме дека можеме да продолжиме понатаму

Објавено:

Јувентус беше поразен синоќа од Лион, во првиот натпревар од 1/8 финале во Лигата на шампионите.

Дури ни Кристијано Роналдо не успеа да му помогне на Јуве да се избегне минимален пораз (1-0) од Лион.

Денес Роналдо се појави на социјалните мрежи.

„Не го постигнавме посакуваниот резултат, но натпреварите во Лигата на шампионите се секогаш тешки“, напиша Роналдо, додавајќи:

„Имаме 90 минути да се вратиме во Торино и веруваме дека ќе продолжиме понатаму“.

Јувентус мора да се опорави многу брзо од засрамувачкиот пораз,бидејки  седува дербито „Дерби Д’Италија“ со Интер в недела, а потоа и реваншот од полуфиналето на Купот на Италија против Милан во среда.

 

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com