Поврзи се со нас

Фудбал

Салцбург во проблеми, 6 фудбалери заразени со КОВИД-19

Коронавирусот масовно влијае на австрискиот клуб Ред Бул Салцбург.

6 играчи на Салцбург неодамна резултираа со КОВИД-19, но клубот не ги открива нивните имиња. Тие веднаш беа изолирани, додека остатокот од тимот заврши во заеднички карантин.

Под такви услови, никој од репрезентативните играчи не може да замине во соодветните репрезентации.

Салцбург, тимот кој ги освои последните седум шампиони во Австрија, се наоѓа во групата А во Лигата на шампионите, заедно со Баерн Минхен, Атлетико Мадрид и Локомотив Москва, а Австријците имаат собрано само 1 бод на првите 3 натпревари.

loading...

Facebook