Connect with us

Фудбал

Се е подготвено за спектаклот: Куман и Нагелсман ги открија составите

Во дербито на вечерта во Лигата на шампионите, Барселона ќе го пречека Баерн.

Дуелот на „Камп Ноу“ дефинитивно привлекува посебно внимание, а ќе започне во 21 часот и тешко е да се даде прогноза, но сите мислат дека ќе има грст голови во пресметката на поранешните шампиони.

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, се одлучи за овие 11: Тер Штеген, Пике, Араухо, Серхио, Депај, Педри, Де Јонг, Жорди Алба, С. Робрто, Френки Де Јонг и Ерик.

Што се однесува до гостите од Минхен, Јулијан Нагелсман го избра следниот состав:

Нојер, Упамекано, Суле, Павард, Кимих, Горецка, Левандовски, Сане, Дејвис, Мулер и Мусиала.

Facebook