Connect with us

Фудбал

Селекторот на светскиот првак доби дрес од Македонија

Влатко Андоновски, Македонец, кој живее и работи во САД е селектор на женската фудбалска репрезетација на оваа земја, која е актуелен светски првак, беше во посета на „Куќата на фудбалот“, односно ФФМ. Генералниот секретар на ФФМ, Филип Поповски му врачи дрес од омилената репрезентација.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com