Connect with us

Фудбал

Школска акција на Баерн, Левандовски посилен од ВАР (ВИДЕО)

По 11 минути игра, Баерн води против Келн со 0:1 во натпреварот од 19. коло на Бундес лигата.

Домашните фудбалери ја загубија топката во својата половина по што Баерн тргна во напад.

Баварците одиграа училишна акција која рутински ја заврши Роберт Левандовски кој во овој случај беше посилен од ВАР.

https://video.twimg.com/ext_tw_video/1482361877569187845/pu/vid/1280×720/IC2azxP18imZWYFp.mp4?

Реклама

Facebook

Реклама