Connect with us

Фудбал

ШОКАНТНО: Имаше и тепачка во Челзи

Published

on

Томас Тухел доби можност да го предводи Челзи откако Френк Лампард доби отказ.

Тухел беше претставен денес и веќе работеше со играчи на Челзи на тренинг, но очигледно, нема да му биде лесно по сите настани во Лондон.

Наводно, атмосферата по заминувањето на Лампард во Челзи била многу нарушена, па наводно имало дури и конфликти меѓу играчите дури и пред да пристигне веста дека Лампард е отпуштен.

Островските медиуми јавуваат дека капитенот Цезар Аспиликета неколку пати се судрил со стоперот Антонио Рудигер и дека напнатоста ескалирала пред отказот на Лампард.

Постојат многу работи кои не одат како што треба на „Стемфорд Бриџ“, така што Тухел дефинитивно ќе мора да даде се од себе за да се среди сè.

Advertisement

Facebook