Connect with us

Фудбал

Солскјаер: Требаше да постигнеме повеќе, рангирањето не е важно

Објавено:

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Солскјер е задоволен од победата на неговиот тим над Брајтон.

„Требаше да постигнеме повеќе голови. Беше одличен настап на момците, бидејќи задоволството е да се види дека тие напредуваат.

Ентони Марсијал не постигна гол, но тој беше извонреден. Дури и Брендон Вилијамс одигра многу добро, тој одигра некои добри игри и бара да продолжи да игра.

Рангирањето не е многу важно во моментот, мора да продолжиме да се подобриме и да победиме на следните натпревари, тогаш ќе видиме каде сме“.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама