Connect with us

Фудбал

Солскјер го потврди новиот капитен на Манчестер Јунајтед

Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер се одлучи за нов капитен.

Нема нов капетан, бидејќи тој е стар – Хари Мегваер. И покрај сите проблеми на кои работеше во Грција за време на одморот, стоперот останува предводник на тимот, што денес го потврди Солскјер, велејќи дека на Мегваер му е потребна поддршка.

„Тука сум да го поддржам и мислам дека на крајот ги реши сите тешки работи што ги помина ова лето“, рече Солскјер.

Јунајтед не игра на стартот на новата сезона, има малку подолга пауза поради европските натпревари, но на првиот следен натпревар Мегваер ќе ја носи капитенската лента.

loading...

Потсетуваме, многу навивачи на Јунајтед беа против Мегваер да остане капитен токму поради тоа што го мина во изминатиот период.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com