Connect with us

Фудбал

„Спиев со мајка ми кога имав 17 години“

Published

on

Иако веќе беше зрел човек, Пепе не можеше да се оддели од неговата мајка.

Поранешниот стопер на Реал Мадрид е познат по својот темперамент и агресија на теренот, но се чини дека е сосема поинаков тип во реалноста.

Така, дефанзивецот на Порто, кој денес го слави својот 38-ми роденден, призна дека, кога имал 17 години, спиел со неговата мајка, иако неговите врсници во голема мера спиеле сами и без нивните родители.

“Колку бев разгален? Додека не дојдов во Португалија, па сè до мојата 17 година спиев со мајка ми во кревет, замислете само”, рече Пепе и додаде:

“Веќе бев висок и спиев со моите родители, но татко ми веројатно воопшто не го сакаше тоа. Јас скоро разговарав со мајка ми и таа се сети како ми се допаѓа да и пуштам прсти низ косата, па и реков дека можеби уште тогаш знаев дека ќе копнееме да се разделиме “.

Португалскиот репрезентативец е роден во Бразил, а во својата кариера играше професионално за Маритимо, Порто, Реал, Бешикташ и од 2019 година повторно беше во Порто.

Facebook