Connect with us

Фудбал

Страшната повреда ја засени победата на Барса (ВИДЕО)

Дефанзивецот на Барселона Роналд Араухо заработи тешка повреда во  победата од 3:1 против Селта.

Уругвајскиот фудбалер имаше тежок директен судир со Гави. Се чинеше дека се е во ред со него, а потоа колабираше на теренот.

 

Брзата помош брзо реагирала. На овој фудбалер му беше пружена помош, но потоа теренот многу бавно се напушти бидејќи имаа проблеми со болничките носилки.

 

 

 

 

Реклама

Facebook