Поврзи се со нас

Фудбал

Суарез се обиде да „одглуми“, но не успеа: Вака се испраќаат само големите луѓе (ВИДЕО)

Барселона денес се прости од Луис Суарез.

-текстот продолжува по рекламата-

По шест години, легендарниот уругвајски напаѓач го напушта клубот, а збогувањето беше прилично емотивно.

За време на обраќањето, Суарез плачеше, се обидуваше да се смее за време на огромниот аплауз што го доби, но не можеше да издржи.

-текстот продолжува по рекламите-

Се сврте и се виде дека повторно плаче.

Суарез играше за Барса во изминатите шест години и постигна 198 гола на 283 одиграни натпревари.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама